توقیانوس یعنی چی؟

 توقیانوس ترکیب شده دو کلمه «تو» + «اقیانوس» است!

چون کار ما آموزش «دانش معنوی و تقویت ابعاد وجودی انسان» است نام وبسایت خودمان را مرتبط با این دو مورد انتخاب کردیم.

یعنی «تو» آن قدر می‌توانی وسیع و گسترده باشی که درونت یک «اقیانوس» نهفته است؛ پس گمان نکن تو جسمی کوچک هستی، درون تو دنیایی بزرگ‌تر نهفته است.

نکته مهم این است که کار ما آموزش موفقیت یا روانشناسی یا جذب یا انگیزشی نیست. ما در اینجا به طور متمرکز فقط به آموزش «معنویت» می‌پردازیم.

در اینجا آموزش‌هایی برایتان در نظر گرفته شده است تا خودتان را کشف کنید و به گستردگی اقیانوسی که در وجودتان نهفته است برسید.

«توقیانوس» برگرفته از شعر امیر کلام، امیرالمومنین (ع) است، این شعر در بیان حقیقت واقعی انسان و بیان جایگاه و مقامی‌ است که انسان توان رسیدن به آن‌را دارد، اما توجهی به آن نکرده و خود را تنها یک جسم کوچک بی‌فایده می‌پندارد.

 

خدمات ما:

در «توقیانوس» شاهد فرایند تحول و تغییر در زندگی فردی خود خواهید بود.

بنابراین، هر کس متوجه می‌شود که:

چرا هست،

چه باید بکند،

به قابلیت‌هایش پی خواهد برد،

از آن‌ها بهره می‌برد،

رسالت الهی خود را کشف می‌کند،

آن را در راستای استعداد خود قرار می‌دهد

و نتیجه‌ای که به دست خواهد آمد آرامش به معنی واقعی کلمه است. یعنی چیزی از جنس آن‌چه که از آن آمده است.

 

درباره “محمد دهنوی” مدیر و موسس توقیانوس:

از آنجایی که به مسائل مربوط به روح و قابلیت‌های درونی انسان علاقه داشتم؛ به‎ناچار بسیاری از مسیر‌هایی را که انتهای آن بن‎بست‌هایی بیش نبوده، رفته‌ام و دوباره از ابتدا شروع به کار کرده‌ام تا بالاخره توانسته‎ام خودم را با هر زحمتی بوده، به نقطه مدنظرم برسانم.

من در حالی تصمیم به راه‌اندازی این وبسایت گرفتم که حدود ده سال است در حوزه به‎طور متمرکز و تمام‎وقت فعالیت می‌کنم و آموزش می‌دهم. در این راه از استادان بزرگواری بهره برده‌ و خواهم برد و پس از سال‌ها تلاش، اکنون می‌خواهم تجربه‌ها، راه‌کار‌ها و دانش‌های پراکنده‌ای را به شما ارائه بدهم که جمع‌آوری آن‌ها به مراتب کاری مشکل‌تر است.

این موارد را توضیح دادم تا بدانید مواردی کاملا کاربردی در دست دارید که نتیجه سال‌ها تجربه در زمینه قابلیت‌های درونی انسان و ابعاد وجودی او است.

دلیل اینکه باعث شد به دنبال این علم بروم و با علاقه فراوان آن را دنبال کنم و آموزش دهم، سوالی بود که همیشه در ذهن من وجود داشت که واقعا نهایت همه چیز‌ها چه‎چیزی است؟ اصلا چرا باید زندگی کنیم؟ چرا من در این زندگی هستم؟ چرا به وجود آمدم؟ به فرض توانستم به همه اهداف خودم برسم و هرچه می‌خواستم و احتیاج داشتم برایم فراهم می‌شد، واقعا بعد از اینکه به همه این‌ها رسیدم همه‎چیز تمام می‌شود؟ آیا راهی وجود دارد که بتواند راه‌کار‌های مناسبی ارائه دهد؟ به‎راستی نهایت همه چیزها چه‎چیزی بود؟

من تا یک قدمی پرتگاهی که برای همه ما وجود دارد رفتم، ولی با یادگیری این علم و بهره‌مندی از اساتید مختلف در این زمینه، دانستم که نهایتِ همه‎چیز، اینجا در این علم نهفته است؛ یعنی راهی را پیدا کردم که به انتها ختم شود و بن‌بست هم نباشد! در واقع من دوره‌ای چند میلیون تومانی با مطالب پیشرفته‌تر طراحی کردم که شاید برخی افراد به هر دلیلی شرایط یا توانایی شرکت در آن دوره را نداشته باشند. پس تصمیم گرفتم یک تریبون داشته باشم که به‎راحتی در دسترس تمام افراد علاقه‌مند به این موضوع قرار بگیرد و بتوانند از این تجربیات استفاده کنند. در قدم بعد اگر نیاز به یادگیری بیشتر و عمیق‌تر داشتند می‌توانند در این دوره شرکت کنند.