انسان چگونه در جستجوی معنی قرار می‌گیرد؟

.

متحول شوید

منبع بی‌پایان محبت و عشق همان است که «من» به‌خاطر بودن آن، بود پیدا کرده‌ام؛ بنابراین اگر لحظه‌ای با خود خلوت کنم، متوجه می‌شوم که مگر می‌شود کسی که سرشار از خوبی و محبت و عشق بی‌پایان است، پس از اینکه به من وجود بخشید، به من راهکار یا دستورالعملی برای حرکت کردن و نزدیک شدن به خودش قرار نداده باشد. مگر می‌شود من را به حال خودم بگذارد و بگوید: خودت سعی کن تا به من برسی! مگر من به تنهایی این قابلیت را دارم تا از سیستم پیچیده دستگاه روح خود، بدون داشتن دفترچه راهنمای استفاده از محصول، سر در بیاورم و بخواهم با آن شروع به کار کردن کنم؟ خیر، این‎گونه نیست. منبع ناتمام، برای تمام ما انسان‌ها یک دستورالعمل قرار داده است. او تأکید می‌کند چون شما مصرف‎کننده دستگاهی هستید که من به شما به امانت سپرده‌ام، فقط با دستورالعملی که من فرستاده‌ام می‌توانید از آن استفاده کنید، وگرنه باعث از بین رفتن دستگاه روحتان می‌شوید. او می‌گوید من دوست دارم آن‎گونه که خودم گفته‌ام به من نزدیک شوید، نه آن‎طور که شما فکر می‌کنید، چون این‎گونه باعث نابودی دستگاه روح خود می‌شوید.

از این به بعد می‌خواهیم چه کاری انجام دهیم

از این پس، به سوی منبع بی‌پایان حرکت خواهیم کرد و اتفاقاتی را که پس از حرکت به وجود خواهد آمد، بیان می‎کنیم. به صورت کلی تمامی این مطالب در سه دسته جای می‌گیرند:

  1. چگونگی استفاده از دفترچه قوانین روح و عمل به آن.
  2. قبولی در آزمون سیر به سمت منبع محبت و عشق.
  3. جریان یافتن نیروهایی از جنس معنی در روح برای ادامه سیر و حرکت به سمت منبع بی‌پایان.

گردش ژیروسکوپی

در نتیجه هر مرتبه‌ای که این سه مرحله انجام می‌شود، روح انسان حالت جدیدی را در خود به وجود خواهد آورد و همین‎طور در حال تغییر و پیشرفت و شاداب‌تر شدن قرار خواهد گرفت؛ چون پس از طی مرحله اول و دوم، در مرحله سوم یعنی مرحله پس از قبولی در آزمون، نیروهایی از جنس معنی به روح انسان جلا می‌دهند. این سه مرحله به صورت یک چرخه انجام می‌گیرد، اما نه یک چرخه معمولی که فقط در حال درجا زدن باشد، بلکه این نوع گردش، یک نوع گردش ژیروسکوپی «gyroscopic» است.

چرخش فرفره

چگونگی گردش در حالت ژیروسکوپی مانند یک فرفره است. وقتی آن را می‌چرخانیم، فرفره در محورش و روی نوک خود شروع به چرخش می‌کند. بدون چرخش، امکان ایستادن فرفره روی نوکش وجود ندارد. در واقع چرخش فرفره باعث پایداری و حفظ جهت فرفره است. این توضیح ساده مبنای کارکرد ژیروسکوپ یا دستگاه گردش‌نما است.

زمین نیز یک ژیروسکوپ است که توانسته است محور خود را در فضا ثابت نگه دارد. ژیروسکوپ برای هدایت کردن در وسایلی نظیر «تلسکوپ هابل» یا برای پایدارسازی ماشین‌های پرنده مثل «هلیکوپترهای هدایت‎شونده توسط رادیو»، همچنین برای حفظ جهت در «معدن‎‌کاری تونل‌ها» به کار می‌رود. در تلفن‌های همراه نیز ژیروسکوپ کاربرد دارد و تحت‎‌عنوان چرخش خودکار صفحه (screen rotation) فعال می‌شود. سیستم تعادل برخی کشتی‌ها به کمک ژیروسکوپ کار می‌کند و کشتی را از واژگون شدن حفظ می‌کند. ژیروسکوپ یکی از متحول‎‌کننده‌ترین فناوری‌هایی است که به خدمت بشر گرفته شده است.

همیشه پایدار

از توضیح ساختمانی این دستگاه که بگذریم، می‌توان نتیجه گرفت که مورد استفاده ژیروسکوپ برای «حفظ جهت» است. یعنی به رغم رانده شدن به هر سو، همواره تعادل خود را حفظ می‌کند. اگر این دستگاه را به گردش درآورید و پایه آن را بگیرید و بلند کنید و دست خود را به چپ و راست و بالا و پایین ببرید و چنانچه دستگاه را کج و حتی وارونه کنید، محور آن تغییر جهت نمی‌دهد و تا وقتی که در حال چرخش و دوران باشد، همیشه متوجه همان مسیری است که در شروع حرکت داشته است.

هنگامی که روح ما در چرخه ژیروسکوپی کسب معنی قرار بگیرد، باعث می‌شود حرکت روح در مسیر خود، مستقیم باقی بماند. ژیروسکوپ فقط هنگامی تغییر امتداد می‌دهد که یک نیروی بیگانه بر آن وارد شود.

گمشده خود را پیدا کنید

«رسالت» همه ما انسان‌ها که همان محبت و عشق ورزیدن به منبع بی‌پایان است، در این سه حالت خلاصه می‌شود، یعنی:

  1. استفاده از دفترچه قوانین روح و عمل به آن.
  2. قبولی در آزمون سیر به سمت منبع محبت و عشق.
  3. جریان یافتن نیروهایی از جنس معنی در روح برای ادامه سیر و حرکت به سمت منبع بی‌پایان.

هرکس در چرخه ژیروسکوپی قرار بگیرد و مراحل آن را هر روز و هر لحظه پشت سر بگذارد، متوجه خواهد شد که واقعا برای چه «هست» و «چگونه واقعا مانند یک انسان زندگی کند». هرکسی در هر شرایطی که باشد هیچ مفهوم سردرگمی و پوچی را در خود حس نخواهد کرد. ثروتمندانی که پس از مدتی، ثروت برایشان نامفهوم می‌شود و هنوز به دنبال چیز دیگری می‌گردند، آن گمشده را خواهند یافت. کسی که عشقش او را ترک کرده و به دنبال راهی برای پایان زندگی می‌گردد، عشق حقیقی را می‌جوید. کسی که پس از مشهور شدن به دوستان و نزدیکان خود توصیه می‌کند مشهور شدن چیزی جز دردسر نیست، دیگر می‌تواند دردسرها را مسیری برای سیر در مسیر روح خود قرار دهد و کسی که برای به دست آوردن ثروت بیشتر شب و روز خود را گذاشته است ولی از یک حد بیشتر نمی‌تواند به دست آورد، موانع را خواهد جست و دلیل اصلی را خواهد فهمید.

هنگامی که روح ما در چرخه ژیروسکوپی کسب معنی قرار بگیرد، باعث می‌شود حرکت روح در مسیر خود، مستقیم باقی بماند و هیچ‌گاه از مسیر خود منحرف نشود.

2 دیدگاه برای “انسان چگونه در جستجوی معنی قرار می‌گیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *